1.TIP:

Jezte zdravou stravu.
Pokud jíte tak, že vám chybí důležité živiny, projeví se to na hustotě a zdraví vašich vlasů. Husté a objemné vlasy závisí na stravě plné vitamínů a minerálů, které jim umožňují růst rychle a zdravě.
 • Jezte hodně bílkovin. Díky bílkovinám jsou vlasy husté a lesklé. Jezte tedy hodně ryb, libového masa, ořechů a vajec.
 • Nezapomínejte na omega-3 mastné kyseliny. Tyto zdravé kyseliny podporují růst vlasů. Jezte sardinky, ořechy, avokáda a dýňová semena.
 • Jezte hodně špenátu a jiné listové zeleniny s vysokým obsahem vitamínu C.
 • Berte vitamíny. Různé multivitaminy obsahují ingredience, které vám pomohou získat hustší vlasy.

2.TIP:

Chraňte své vlasy před poškozením.
Každodenní aktivity, o kterých byste si to ani nemysleli, mohou vašim vlasům také škodit. Pečujte tedy o své vlasy následujícím způsobem:
 • Chraňte je před sluncem. Přímé sluneční světlo může vaše poškodit tak jako může poškodit vaši pleť. Pokud chodíte často na slunce, noste šátek nebo klobouk, abyste si nepoškodili vlasy.
 • Chraňte své vlasy před znečištěním. Cestujete každé ráno hromadnou dopravou ve špičce plné výfukových plynů a zplodin? Tyto nečistoty mohou způsobit vysoušení vlasů. Zkuste tedy do práce jezdit s kloboukem nebo šátkem na hlavě.
 • Nevystavujte vlasy chloru. Chlor v bazénech je častou příčinou suchých a poškozených vlasů. Po delší době vám může způsobit také jejich řídnutí. Při plavání tedy vždy používejte plavací čepici. Když ji nebudete mít, ihned po plavání si důkladně vymyjte všechnu chlorovou vodu z vlasů.

3. TIP:

Zbavte se stresu. Stres z práce, rodinné problémy a další psychologické faktory si brzy vyberou daň na vašich vlasech. Když budete o tomto problému vědět, budete se s ním moci vypořádat.

 • Pokud je to možné, snažte se stresu úplně zbavit, nebo se s ním vypořádejte zdravě, například meditací, cvičením a dostatkem spánku.
 • Samotný fakt, že vám řídnou vlasy, se pro vás může stát zdrojem stresu. Nebojte se a zkuste se o své vlasy starat jiným způsobem, používejte přírodní produkty a jezte co nejzdravěji.

 

Různé další strategie pro husté vlasy:

1.TIP:

Kupte si produkt pro zhuštění vlasů.

Obchody s kadeřnickými potřebami prodávají mnoho sér, balzámů a dalších produktů určených pro posílení růstu vlasů. Vyberte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

 • Šampony stimulující růst vlasů nahrazují běžné šampony a obsahují látky, které by měly podpořit růst nových vlasů.
 • Různé produkty se nanášejí na hlavu při několika sezeních a měly by také výrazně posílit růst vlasů.

2.TIP:

Nechejte si vlasy prodloužit.

Pokud chcete mít objemnější hřívu, není nic jednoduššího, než si zajít do dobrého salonu a zaplatit si. Prodloužení vlasů a snímatelné prameny jsou přirozenými a účinnými metodami pro získání hustších vlasů bez čekání.

3.TIP:

Zkuste transplantaci vlasů.
Transplantace vlasů zahrnuje implantaci nových vlasových váčků do oblastí, kde vlasy vypadávají nebo řídnou. Tato metoda je často velmi drahá, ale také účinná. Zjistěte si co nejvíce informací a poraďte se s lékařem. Možná bude tato metoda vhodná právě pro vás. Upozorňujeme, že tento zákrok je určený pouze pro kritické případy.
Zdroj: https://www.wikihow.cz/Jak-m%C3%ADt-hust%C5%A1%C3%AD-vlasy