METODA 1: Žehlička na vlasy

Umyjte si vlasy a vysušte si je fénem. Žehlička na vlasy funguje nejlépe s čerstvě umytými vlasy. Kupte si šampon a kondicionér vhodný pro váš typ vlasů. Pokud máte husté a kudrnaté vlasy, kupte si zjemňující šampon a kondicionér. Pokud máte jemné vlasy, kupte si produkty pro větší objem. Po umytí si vlasy osušte ručníkem a vyfénujte. Díky tomu budou trochu rovnější, takže nebudete mít s žehličkou tolik práce.

 • Nejprve si fénem vysušte kořínky vlasů a potom konečky.
 • Při fénování se předkloňte, abyste dodali vlasům objem.
 • Používejte plochý kartáč a jemně si rozčesávejte zamotané vlasy.

Použijte sprej na ochranu proti horku. Měli byste si koupit kvalitní sprej na ochranu proti teplu. Je to jedna z nejlepších věcí, kterou můžete pro své vlasy udělat (kromě toho, že byste se žehličky vzdali úplně). Naneste sprej rovnoměrně na celé vlasy ze vzdálenosti asi 15 cm.

 • Nestříkejte si sprej na kořínky, jinak vlasy budou vypadat mastně.
 • Tyto spreje seženete v drogeriích a vlasových salonech. Je dobré koupit si nějaký dražší a kvalitní. Pokud si nevíte rady, nechejte si poradit od naší kadeřnice.

Rozdělte si vlasy na pramínky. Když si vlasy rozdělíte, budete mít jistotu, že je máte narovnané všechny rovnoměrně. Nejjednodušší je udělat si z vlasů tři vrstvy.

 • První vrstvu si udělejte tak, že si chytnete přední stranu vlasů a naberete si prsty všechny vlasy na temeni hlavy. Zamotejte si vlasy dokola a připněte je sponkami.
 • Druhou vrstvu vlasů budou tvořit vlasy nad uchem – také si je oddělte a připněte.
 • Třetí vrstvou budou vlasy, které jsou stále volné. Měly by to být nejspodnější vlasy u krku.
 • Pokud máte hodně husté vlasy, můžete si vytvořit více vrstev. Pokud máte vlasy naopak velmi jemné, možná vám budou stačit jen dvě vrstvy.

Nastavte si žehličku na správnou teplotu podle svého typu vlasů. Většina kvalitních žehliček má nastavení teploty. Když budete používat správné nastavení pro váš typ vlasů, dosáhnete nejlepších výsledků a předejdete zbytečnému poškození vlasů. Teplota bude záviset na tom, jaké vlasy máte.

 • Na jemné a poškozené vlasy použijte teplotu 93-149 °C.
 • Na průměrně husté vlasy v dobrém stavu použijte teplotu 149-177 °C.
 • Na husté a kudrnaté vlasy použijte teplotu 177-205°C.

Použijte správnou techniku. Narovnávání vlasů žehličkou není nijak složité, ale existuje několik tipů, které vám pomohou dosáhnout těch nejlepších výsledků.

 • Berte si správně velké pramínky. Pro nejlepší výsledky si vlasy narovnávejte v asi 3-5 cm širokých pramíncích, které nejsou tlustší než 1cm. Když budete narovnávat větší pramínky, nebudete mít vlasy hezky rovné a když budete brát ještě menší pramínky, bude vám to trvat hodně dlouho.
 • Napněte pramen vlasů. Jednou ruku i chytněte vlasy napnuté a druhou rukou je projeďte žehličkou. Pokud se vám je nepodaří dokonale narovnat hned napoprvé, zkuste to ještě jednou.
 • Narovnávejte vlasy asi 2 cm od kořínků, abyste zachovali trochu jejich objemu.
 • Pohybujte rukou jemně a pomalu. Snažte se žehličkou jemně projet pramínky, jinak budete mít na vlasech horizontální pruhy.

Pokud se z vlasů začne kouřit, nebo budou syčet, okamžitě je přestaňte žehlit. Znamená to, že vlasy nejsou suché. Zastavte se, vypněte žehličku a znovu si vlasy vyfénujte, abyste je měli úplně suché. Žehlení vlhkých vlasů je velmi poškozuje, takže byste se tomu měli vyhýbat.

Narovnejte si další vrstvu vlasů. Až budete mít hotovou spodní vrstvu vlasů, uvolněte si prostřední vrstvu a postupujte stejným způsobem. Nakonec byste měli narovnávat horní vrstvu vlasů.

Prohlédněte si vlasy v zrcadle a ujistěte se, že jste žádný pramen nevynechali. Někdy je snadné přehlédnout několik pramínků. Nezapomeňte si zkontrolovat i zadní stranu hlavy. Když uvidíte vlnité nebo nerovné vlasy, znovu je projeďte žehličkou.

 • Vezměte si do ruky menší zrcátko a postavte se zády k většímu zrcadlu. V menším zrcadle byste měli vidět odraz zadní strany své hlavy z velkého zrcadla.

Upravte si vlasy. Budete si muset dávat pozor na to, abyste se nespálili žehličkou a upravili si vlasy podle sebe. Můžete na konci každého pramenu žehličku trochu natočit a vlasy tak u konečků zvednout.

 • Tyto úpravy musíte provádět ještě před nanášením laku na vlasy a dalších produktů, které jsou hořlavé a mohly by se pod žehličkou vznítit.

Použijte stylingový přípravek. Můžete použít silikonové sérum a dodat vlasům lesk, nebo lak na vlasy, aby vám účes držel na místě. Nikdy ale nepoužívejte pěnová tužidla a přípravky na bázi vody, jinak by vám vlasy zvlhly a zvlnily se.

METODA 2: Fénování 

Umyjte si vlasy. Před fénováním si vlasy budete muset umýt. Použijte vyhlazovací šampon a kondicionér, nebo produkt pro zvýšení objemu vlasů.

 • Kondicionér nanášejte pouze na délky vlasů a na konečky. Když ho dáte na kořínky, vaše vlasy budou vypadat mastně.
 • Řídkým hřebenem si vlasy opatrně rozčesejte, až v nich budete mít kondicionér. Tím omezíte riziko lámání vlasů.

Vysušte si vlasy ručníkem. Vylezte ze sprchy a obalte si vlasy do ručníku. Nechejte je zabalené několik minut, potom si je rozbalte a opatrně si je ručníkem vysušte.

 • Nedřete si vlasy ručníkem, jinak se vám polámou.
 • Neměli byste si ručníkem vlasy sušit do sucha, i po vysušení budou stále dost vlhké.

Pročešte si vlasy řídkým hřebenem nebo kartáčem a zbavte se uzlů. Postupujte velmi opatrně, vlhké vlasy jsou náchylné k lámání. Rozčesávejte je od konečků směrem nahoru, aby se vám nelámaly.

 • Rozčešte si vlasy na pěšinku ještě dokud jsou vlhké. Bude vám pak lépe držet na místě.
 • Pokud máte extrémně zamotané vlasy, použijte kondicionér, nebo sprej pro rozplétání zamotaných vlasů.

Použijte produkt pro narovnání vlasů. Kupte si sérum nebo krém pro narovnání vlasů a naneste ho na konečky a délky vlasů. Díky tomu budete mít vlasy extra jemné a rovné.

 • Kupte si pokud možno produkt pro narovnání vlasů, který má také ochranu proti teplu.
 • Ani tyto produkty si nedávejte na kořínky, jinak je budete mít mastné.

Použijte kvalitní fén. Pokud si chcete vlasy narovnávat fénem, je nutné použít nějaký opravdu kvalitní. Čím vyšší výkon a čím větší teplo, tím snadnější a rychlejší bude vaše vlasy narovnat. Pokud si chcete koupit nový fén, zamyslete se nad následujícími věcmi:

 • Výkon: Výkon znamená to, jak silně fén fouká. Čím vyšší výkon seženete, tím lepší. Většina salonu používá fény s výkonem asi 1800W, ale pro narovnání kudrnatých vlasů je někdy potřeba až 2000W.
 • Ovládání rychlosti a teploty: Když budete mít fén, který si můžete nastavit, bude to lepší, protože budete moci používat různá nastavení pro různé účesy. Můžete si vlasy vyfoukat studeným vzduchem, což vám pomůže upravit účes a dodat vlasům lesk.
 • Váha: Jistě nechcete mít tak těžký fén, že ho neudržíte v ruce po celou dobu fénování. Váha by měla být napsaná na krabičce. Kupte si fén, který váží méně než 1kg. 
 • ADoplňky: Pokud používáte fén k narovnání vlasů, budete potřebovat difuzér, který zabrání tomu, aby se vám vlasy vlnily. Zkontrolujte si, zda máte difuzér jako součást balení, nebo si ho musíte zakoupit zvlášť. 

Částečně si vlasy vysušte. Zapněte si fén (na vysokou rychlost) a začněte si sušit vlasy. Zaměřte se hlavně na konečky a prsty si zvedejte a oddělujte vlasy. Kartáč zatím nepotřebujete.

 • Fén by měl mířit směrem dolů. Měli byste si vlasy foukat dolů a ne nahoru. 
 • Pokračujte, dokud nebudete mít vlasy asi ze 60-80% suché. 

Rozdělte si vlasy na sekce. Je dobré si před foukáním rozdělit vlasy na sekce, protože se díky tomu budete moci zaměřit na jednotlivé vrstvy. Rozdělte si vlasy do tří vrstev – temeno hlavy, prostřední část a vlasy u krku. Pomocí sponek si vrstvy upevněte na místě a nechejte si volnou pouze spodní vrstvu.

 • Pokud máte ofinu, vyfoukejte si ji ještě před spodní vrstvou. Ofina totiž schne rychle a za sucha se narovnává těžko.

Použijte správný kartáč. Typ kartáče, který budete používat, bude mít vliv na to, jak se vám povede si vlasy narovnat. Pokud chcete svým vlasům dodat objem a zároveň je na rovnat, nebo je na konci trochu zatočit, použijte velký kulatý kartáč. Pokud chcete mít vlasy úplně rovné, vezměte si plochý rovný kartáč.

Správná technika. Vezměte si pramen vlasů široký asi 6 cm a podržte si ho kartáčem napnutý. Mít vlasy stále napnuté je velmi důležité.

 • Musíte dávat pozor také na to, abyste vždy fénovali směrem dolů. Difuzér fénu by měl mířit vždy dolů, abyste dosáhli jemnějšího a uhlazenějšího účesu.
 • Až budete mít všechny prameny z jedné vrstvy suché, vyfénujte si celou hlavu ještě studeným vzduchem, abyste měli vlasy lesklejší. 

Uvolněte si další vrstvu vlasů. Až si vysušíte spodní vrstvu vlasů, sundejte si sponky, které drží prostřední vrstvu na místě. Vysušte si tuto vrstvu stejným způsobem. Až bude úplně suchá, uvolněte si i horní vrstvu a dosušte si všechny vlasy.

 • Až budete mít všechny vlasy suché, měly by být rovné a jemné. Pokud jsou stále vlnité, budete je muset znovu vyfoukat a pořádně je kartáčem natahovat.
 • Když vám ani to nepomůže, použijte žehličku na vlasy.

Naneste na vlasy stylingový přípravek. Dodejte vlasům lesk a zafixujte účes pomocí laku na vlasy nebo jiného stylingového přípravku. Sérum pro lesk vám bude stačit. Pokud nechcete, aby vaše vlasy změnily tvar, postříkejte je jen velmi lehce lakem na vlasy ze vzdálenosti 20 cm. Díky tomu budou vlasy celý den stejně upravené.

METODA 3: Jak si udržet rovné vlasy 

1.RADA:

Nepoužívejte vodové spreje ani pěnová tužidla. Voda v těchto produktech způsobuje, že se vlasy začnou opět vlnit. Nepoužívejte vlasový sprej, pokud žijete ve vlhké oblasti, jinak se vám vlasy budou stále vlnit.

2. RADA:

Mějte po ruce deštník. Déšť zničí každý účes s narovnanými vlasy. Noste u sebe v létě čelenku do vlasů, protože když se zpotíte, zvlní se vám ofina. Pokud jdete běhat, nebo se pohybujete v teplém prostředí, udělejte si culík.

3. RADA:

Můžete si pomocí kulmy do vlasů udělat jemné vlny. I když se vám líbí rovné vlasy, kulma vám může například natočit konce pramínků, nebo odstranit pramínky kolem obličeje z očí.

4. RADA:

Až si vlasy umyjete, budete je mít zase vlnité. Nic si z toho nedělejte, stačí si je znovu narovnat. Neměli byste to ale dělat příliš často, jinak je budete mít vysušené a poškozené. Nechávejte si rovné vlasy pouze pro speciální příležitosti.

 

Zdroj článku: https://www.wikihow.cz/Jak-si-narovnat-vlasy