Každodenní péče pro husté vlasy:

 

1. TIP:

Používejte produkty bez chemikálií.

Někdy je hlavním problémem s vlasy šampon, který používáte prakticky denně. Šampony, kondicionéry a stylingové přípravky často obsahují chemikálie, které vlasy poškozují, vysušují a způsobují jejich vypadávání. Je tedy možné vzhled vlasů okamžitě vylepšit pomocí následujících změn:

  • Nahraďte šampony se sulfáty šampony, které je neobsahují. Sulfáty jsou chemikálie, které z vlasů odstraňují jejich přirozené oleje. Problémem je, že bez těchto přirozených olejů se vlasy snadno poškodí a polámou. Kupte si přírodní šampon a kondicionér, který nebude vašim vlasům tolik škodit.
  • Nahraďte komerční kondicionéry něčím přírodním. Kondicionéry obsahují také sulfáty a kromě toho i jiné chemikálie, které vlasům nesvědčí. Nahraďte své kondicionéry jinými, které obsahují například kokosový olej, aloe vera a další přírodní látky. Můžete také zkusit používat roztok jablečného octa – vlasy díky němu budete mít hladké, jemné a lesklé.
  • Vyhoďte laky na vlasy, gely a pomády obsahující chemikálie. Když je budete používat často, mohli byste si vlasy zničit. Používejte je tedy jen zřídka nebo je nahrazujte produkty s obsahem přírodních ingrediencí.
2.TIP:

Pečujte o své vlasy jemně.

Vlasy jsou jemné a křehké a pokud chcete, aby vám rostly rychle a byly husté, musíte se k nim chovat šetrně. Některé zvyky mohou způsobovat vypadávání či lámání vlasů. Zkuste o svoji hřívu tedy pečovat následujícím způsobem:

  • Myjte si vlasy méně často. Když si budete mýt vlasy každý den, zbavíte je přirozených olejů, které je chrání a udržují je zdravé. Myjte si je tedy maximálně 3x za týden. Mezi mytím používejte suchý šampon – přírodní.
  • Nedřete si vlasy ručníkem. Neměli byste si vlasy ručníkem dřít ani je ždímat. Použijte jemný ručník a velmi opatrně z nich vymačkejte vodu a jemně je osušte.
  • Používejte místo kartáče řídký hřeben. Když si budete vlasy kartáčovat, budou vám více padat. Platí to hlavně pro česání mokrých vlasů. Místo kartáčování je velmi opatrně pročešte řídkým hřebenem.

3.TIP:

Přestaňte používat přístroje využívající teplo.

Fény, žehličky a kulmy vlasy poškozují. Používejte je jen zřídka, nebo se jich zbavte úplně. Pokud si musíte vlasy žehlit nebo natáčet, zkuste to bez použití tepla.

4.TIP:

Nechávejte si vlasy pravidelně zastřihovat.

Když budete vlasy zastřihovat, zbavíte se roztřepených a poškozených konečků a dodáte vlasům nový život a objem. Kratší a sestříhané střihy budou po zastřižení konečků vypadat mnohem lépe.