Jak odstranit lak na nehty z látky

Odstranění laku na nehty z oblečení

1. krok:
Umístěte poskvrněnou látku lícem dolů na několik papírových utěrek. Ta část látky, která je poskvrněná, by měla být proti papírovým utěrkám. Použijte tuto metodu ať už je lak na nehty mokrý nebo suchý.

 • Tato metoda účinně funguje na bavlnu, len, hedvábí, džínovinu a většinu dalších látek.
 • Postupujte opatrně, pokud dotyčný předmět obsahuje acetát nebo triacetát, poněvadž odlakovač rozpouští látky obsahující tyto chemické látky.

 

2. krok:
Pokapejte poskvrněné místo acetonem. Použijte vatovou kuličku nebo papírovou utěrku napuštěnou acetonem (dostupná v drogériích v oddělení s odlakovači) k nakapání na rub látky. Takto se skvrna přenese na papírovou utěrku.
3. krok:
Opláchněte a opakujte. Vezměte látkový předmět do dřezu a opláchněte poskvrněné místo, potom ho umístěte lícem dolů na několik papírových utěrek. Opakujte kapání k dokončení přenosu skvrny na papírové utěrky.
 • Pokračujte s oplachování látky a nanášením dalšího acetonu, dokud se nepřestane měnit barva laku po nakapání a otisknutí do papírových utěrek. To značí, že skvrna byla odstraněna.
 • Naposledy zkontrolujte stopy odlakovače na poskvrněném místě. Pokud vidíte, že zůstalo trochu barvy, namočte vatovou kuličku v acetonu a jemně barvu odstraňte

4. krok:

Vyperte oblečení. Použijte na předtím poskvrněné místo odstraňovač skvrn a potom předmět vyperte v souladu s pokyny na štítku. Skvrna by měla úplně zmizet a oblečení si můžete vzít na sebe, jakmile uschne.

Odstranění laku na nehty z čalounění

1.krok:

Okamžitě setřete mokrý lak. Pokud můžete, zachyťte mokrý lak předtím, než na čalounění zaschnete. Bude mnohem snazší ho odstranit. Použijte papírovou utěrku nebo hadřík k setření co nejvíce mokrého laku, co bude možné.

 • Nerozmazávejte lak tak aby pokryl ještě větší plochu na čalounění; raději použijte papírovou utěrku a otřete ho krátkými poklepy, kterými se lak nerozšíří okolo.
 • Použijte co nejvíce absorpční hadřík nebo papírové utěrky, aby zůstalo co nejméně laku k nasáknutí do čalounění.

2. krok:

Pokapejte místo acetonem. Použijte vatovou tyčinku nebo jinou pomůcku, která dovoluje precizní aplikaci pár kapek acetonu na poskvrněné místo. Ujistěte se, že ho nanášíte pouze na poskvrněné místo.

 • Možná budete chtít vyzkoušet kapání na části čalounění, která je obvykle skrytá. Aceton reaguje s některými typy látky, včetně těch, které obsahují acetát nebo triacetát, a pokud nebudete opatrní, může se stát, že bude poskvrněné místo vypadat ještě hůře.
 • Nenalívejte aceton na poskvrněnou látku, poněvadž když nepoužijete aplikátor, jako je vatová tyčinka nebo růžek papírové utěrky, je těžší mít pod kontrolou, kam aceton nateče.

3. krok:

Použijte k vysátí laku čistý hadřík. Nasajte opatrně lak z poskvrněného místa a potom použijte čistou část utěrky a nasajte ho znovu. Naneste více acetonu a pokračujte s vysáváním, dokud nebude skvrna odstraněna.

4. krok:

Opláchněte místo teplou vodou. Použijte houbičku k očištění místa a odstranění stop acetonu nebo peroxidu vodíku. Nechte čalounění před použitím úplně uschnout.

Použití alternativních způsobů odstranění laku na nehty

1.krok: 

Použijte peroxid vodíku. Některé látky, které nereagují s acetonem dobře, se mohou chovat lépe, pokud použijete stejnou strategii s peroxidem vodíku.

 • Pokapejte místo peroxidem, vysajte ho čistou utěrkou a opakujte, dokud skvrna nezmizí.
 • Peroxid vodíku se může chovat jako bělící činidlo, takže ho vyzkoušejte před použitím na poskvrněné místo na nějakém neviditelném místě čalounění

2. krok:

Vyzkoušejte lak na vlasy. Nastříkejte ho na štětinky starého kartáčku na zuby a potom použijte krouživé pohyby k odstranění skvrny z látky.
3. krok:
Použijte sprej na hmyz. Někdo říká, že repelent na hmyz, ten typ, který si stříkáte na tělo a oblečení, abyste udrželi daleko komáry a další hmyz, funguje na odstranění skvrn od laku na nehty jako kouzlo. Nastříkejte ho na starý kartáček na zuby a použijte krouživé pohyby k jemnému seškrábání skvrny.
4. krok:
Opláchněte a vyperte. Nezáleží na tom, kterou metodu použijete, ale ujistěte se, že předtím poskvrněné místo dobře opláchnete, abyste se zbavili stop látky, kterou jste k odstranění laku na nehty použili.
Zdroj: https://www.wikihow.cz/Jak-odstranit-lak-na-nehty-z-l%C3%A1tky
By |2020-08-10T12:02:27+00:0010 srpna, 2020|Nezařazené|1 Comment

One Comment

 1. Zjistil jsem, že velké příspěvky zde. Miluji způsob, jakým si komponovat.
  Takže ideální!

Leave A Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..