1.TIP:

Kulma a tupírování

Rozčeště vlasy, abyste se zbavili všech uzlíků a poté vlasy rozdělte, aby se vám s nimi lépe pracovalo. V závislosti na tom, kolik vlasů máte, rozdělte je na menší sekce. Můžete si udělat nejprve dvě, horní a spodní a jednu celou sepnout skřipcem.

 • Můžete si udělat i sekce vlevo a vpravo, ale horní a dolní je většinou přirozenější

Uchopte kulmu a omotejte kolem ní pramen vlasů. Pramínek by měl být asi 2 cm široký. Jak jej omotáváte kolem žehličky, ujistěte se, že nemáte nikde na pramínku ploché místo.

 • Vlasy nenatáčejte úplně od hlavy, můžete vynechat asi 5 cm. Budete tak vypadat přirozeněji.

Abyste změnili směr vlnek, natáčejte vlasy na kulmu z druhé strany. Způsob, jakým vlasy natáčíte, má vliv na to, jakým směrem se budou vlasy točit. Pokud nechcete mít všechny vlny stejné, měňte směr natáčení vlasů. Můžete vyzkoušet 2 – 3 způsoby pro dosažení textury. Například:

 • Pokud kulmu během natáčení nakloníte nahoru, budete mít uvolněné vlny.
 • Pokud kulmu nakloníte dolů, vlny budou utaženější.
 • Držte kulmu téměř vertikálně a budete mít velmi utažené vlny.
 • Pokud vlasy během natáčení ještě zakroutíte, vznikne vám zajímavý efekt.

Pro vlnitý efekt vlasy lehce pročešte. Kartáčem lehce pročešte spodní sekce a uvolněte tak lokny. Není to nutné, ale vaše vlasy budou vlnité a ne kudrnaté.

Tupírovací hřeben si lehce postříkejte lakem na vlasy a poté vlasy pročesávejte u kořínků proti jejich růstu. Tento krok vašim vlnám dodá objem a pozvedne je. Konečný vzhled můžete poupravit prsty a postříkat lakem na vlasy.
Postříkejte účes lakem a hotovo! To je poslední krok, který musíte udělat. Experimentujte s kulmou a tupírovacím hřebenem a zjistěte, jaký způsob vám nejvíce vyhovuje
2.TIP:

Difuzér

Najděte fén s difuzérem. V dnešní době patří difuzér do standardní výbavy fénu. Difuzér rozptýlí vzduch po větší ploše a vaše vlasy díky němu budou vlnité, ne krepaté.

 • Nejlepší difuzéry jsou kulaté a vnitřní část je mírně kónická. Takto vám vlny proschnou přirozeně, protože zapadnou do vnitřku difuzéru, kde se stoč

Před použitím difuzéru si vlasy umyjte. Po tuto metodu si budete muset namočit vlasy, aby měli šanci v proudu vzduchu uschnout. Lidé s vlnitými vlasy mají většinou suché vlasy. Můžete si koupit hydratační šampon a kondicionér nebo můžete použít šampon, který vám nejvíce vyhovuje.

 • Pokud máte vlasy čerstvě umyté, stačí, když si je namočíte vodou. Nadměrné mytí vlasů odmašťuje pokožku hlavy a vysušuje vlasy. Mělo by stačit, když si vlasy umyjete dvakrát týdně.
 • Vybírejte šampony bez sulfátů. Sulfáty také vlasy vysušují a pokud je již máte suché, budou se vám lámat a třepit.

Vysušte vlasy ručníkem, aby z nich nekapala voda. Pro tento postup vám stačí vlhké vlasy. Použijte měkký ručník z mikrovlákna nebo bavlněné tričko. Vlasy nedrbejte, ale jemně je zabalte do ručníku a nechte tkaninu vysát vodu z vlasů.

 • Měkkým ručníkem vysušte vlasy od kořínků.
 • Rozdělte vlasy do sekcí a každou osušte ručníkem.
 • Nechte vlasy uschnout asi půl hodiny, aby před vysoušením byly spíše vlhké než mokré. Vlasy si můžete také zabalit na 15 – 20 minut do ručníku a nechat vodu vsáknout do ručníku.
 • Vlasy si neždímejte příliš silně, ani je do ručníku příliš neutahujte, jinak si je poškodíte. Mokré vlasy jsou náchylnější k poškození než suché vlasy, proto s nimi zacházejte opatrně.

Aplikujte do vlasů stylingové přípravky. Podle toho, pro jaký produkt se rozhodnete, aplikujte pěnové tužidlo, gel nebo stylingový krém do vlasů. Můžete také použít sprej na ochranu vlasů před horkem. Pokud máte kudrnaté vlasy, budou zřejmě suché, proto aplikujte hydratační krém, abyste jim dodali tolik potřebnou vláhu.

 • Dejte si trochu přípravku do dlaně a promněte druhou rukou. Poté přípravek aplikujte do vlasů směrem od kořínků ke konečkům. Dbejte na to, aby se přípravek dostal všude a neměli jste jeho shluky ve vlasech. Pokud máte krátké vlasy, použijte menší množství přípravku.
 • Pokud máte suché vlasy, vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu, protože ten vaše vlasy více vysuší.

Pracujte po sekcích. Hoďte si vlasy dopředu a difuzérem a rukama je vysoušejte. Fénem směřujte od konečků ke kořínkům, místo abyste foukali jen na vršek vlasů. Vaše vlasy by nyní měly začít tvořit přirozené vlnky. Postupujte v sekcích a buďte trpěliví. Začněte si vlasy mačkat rukama. Předkloňte se, aby vám vlasy visely volně dolů a vezměte si do ruky jeden pramen. Začněte pramen pomalu rolovat od konečků až ke kořínkům a držte ho dlaní. Namiřte fén do prostorů mezi vašimi prsty a až budou vlasy suché, pusťte je a přejděte k dalšímu prameni.

 • Když je sekce téměř suchá, pusťte se do další a tu předchozí nechte volně splývat. Postupujte, dokud nebude asi 90% vašich vlasů suchých. Poté nechte vlasy přirozeně doschnout vzduchem, nebo je opatrně dosušte studeným vzduchem.

Foukejte na vlasy studeným vzduchem. Nastavte fén na chladný vzduch a asi minutu vlasy fénujte. Takto pomůžete vlasům, aby držely ten správný tvar a uzavřely se. Většina fénů chladným nastavením disponuje.

Aplikujte do vlasů lehký sprej. Předkloňte se, vlasy hoďte dopředu a postříkejte je lehkým lakem na vlasy. Můžete si pomoci prsty a lokny upravit do požadovaného tvaru. Použijte lak s lehkou nebo střední tužící vlastností a vyhnete se tak tvrdým, slepeným vlasům. Hoďte vlasy zpět a upravte do požadovaného vzhledu.

 • Lahev s lakem na vlasy držte alespoň 15 cm od hlavy, abyste si jej nenastříkali do obličeje.
 • Existují laky, které vlasům dodají lesk a posílí je, aniž by je zatížily. Například značky Dove a Garnier mají skvělé laky na vlasy proti vlhkosti, které dodávají lesk a udrží vaše vlny na místě.

 

3.TIP:

Copánky

Umyjte si vlasy večer před spaním. Budete muset spát s copánky, které si ráno rozpletete.
Začněte s vlhkými vlasy. Až vylezete ze sprchy, nechejte si vlasy chvíli schnout, aby byly vlhké, ale ne mokré.
Rozdělte si vlasy na cca 6 cm široké prameny. Začněte uprostřed hlavy nad čelem a zapleťte copánky na obou stranách. Prameny si sepněte sponkou, aby vám nepřekážely.
Každý pramen zapleťte do francouzského copu. Pokud neumíte plést francouzské copy, požádejte o pomoc kamarádku. Snažte se zaplést vlasy až po konečky a každý copánek připevněte látkovou gumičkou.
Spěte s copánky. Většině lidí vlasy v copech uschnou zhruba za 6 hodin. Pokud budete mít ráno vlasy ještě mokré, můžete je dosušit fénem.
Ráno si copy rozpleťte. Rozplétejte je postupně, začněte na jedné straně hlavy a pokračujte na druhou stranu
Načechrejte si vlasy prsty. Načechrejte si vlasy prsty, abyste rozpletli uzly. Nečešte si je ovšem hřebenem, jinak byste vlny zničili.
4.TIP:

Malé drdoly

Večer před spaním si umyjte vlasy. Budete muset spát s drdůlky, které si ráno rozpletete.
Začněte s vlhkými vlasy. Až vylezete ze sprchy, nechejte si vlasy trochu uschnout, aby byly vlhké, ale ne úplně mokré.

Použijte stylingový produkt. Použijte trochu pěnového tužidla, gelu nebo vosku. Vezměte si pramen vlasů. Když budete pracovat s menšími prameny, budete mít menší vlnky, když budete pracovat s většími prameny, budete mít větší a volnější vlny. Můžete tedy experimentovat a zaplétat tak velké prameny, jak velké chcete mít vlny.

 • Začněte na jedné straně hlavy a postupujte, dokud nespotřebujete všechny vlasy.
 • Pokud si vlasy rozdělíte do sekcí, budete mít pravidelné vlny. Pokud chcete nedbalý look, můžete dělat různě velké drdůlky.
Zatočte si pramen vlasů, jako kdybyste chtěli vytvořit běžný drdol. Omotejte pramen vlasů okolo sebe a připněte ho k hlavě sponkami nebo látkovou gumičkou.
Opakujte kroky 5-7, dokud nebudete mít všechny vlasy zapletené. Poproste rodinu nebo kamarádku, aby vám udělali drdůlky vzadu na hlavě, kam si nevidíte. Pokud nemáte po ruce nikoho, můžete použít dvě zrcátka, abyste viděli dozadu a nebo si udělat drdůlky spíše po stranách hlavy.
Jděte spát s drdoly. Bude trvat minimálně 6 hodin, než vám vlasy v drdolech uschnou.
Ráno si drdoly rozpleťte. Začněte s těmi zadními a postupujte směrem k čelu, dokud nebudete mít rozpuštěné všechny vlasy. Jemně hlavou zatřeste nebo si pomozte prsty a jemně jimi vlasy prohrábněte. Nerozčešte ale všechny lokny, chcete přece, aby vám vydržely.
Prsty vlasy upravte. Opatrně z vlasů odstraňte uzlíky. Pokud si vlasy rozčešete, mohly by být krepaté.
Přestříkejte vlasy lakem ve spreji a radujte se z krásných vln.
5.TIP:

Jeden drdol

Umyjte si vlasy a jemně si je rozčešte. Pokud si vlasy nechcete mýt, můžete je postříkat vodou a rozčesat. Z vlasů vám nemusí kapat voda, stačí, když budou vlhké.
Vyfoukejte si kořínky vlasů u hlavy a zbytek vlasů nechejte vlhký.
Rozdělte si vlasy na prameny. Zatočte si prameny okolo sebe, abyste měli jeden velký zakroucený pramen vlasů. Pokud chcete, aby se vám vlasy stáčely doprava, kruťte je proti směru hodinových ručiček, pokud chcete, aby se vlasy stáčely doleva, kruťte po směru hodinových ručiček.
Stáčejte vlasy v týle a postupujte směrem dolů, dokud všechny vlasy nestočíte do jednoho hustého pramene. Konec neustále držte a nepouštějte, aby se vám vlasy nerozmotaly.
Zatočte smotaný pramen do drdolu v týlu hlavy. Obtáčejte vlasy po obvodu, dobře utahujte a měl by vám vzniknout utažený drdol, který visí v týlu. Drdol k hlavě zajistěte gumičkou nebo sponkami.
Nechte vlasy v drdolu, dokud zcela neuschnou. V závislosti na hustotě vašich vlasů vám budou vlasy schnout několik hodin. Lidé s hustými vlasy musí počítat s tím, že jim vlasy do rána zcela neuschnou a budou je muset dosušit fénem.
Opatrně si drdol rozpleťte a budete mít krásné přirozené vlny! Snažte se příliš si vlny nepoškodit a nečešte si vlasy hřebenem.
Zdroj: https://www.wikihow.cz/Jak-m%C3%ADt-vlnit%C3%A9-vlasy