1. ZPŮSOB: Přirozené zaplétané vlny
Umyjte si vlasy a ošetřete kondicionérem jako obvykle. Jemně rozčešte všechny zacuchané vlasy. Vlasy poté prosušte ručníkem.
Vlhké vlasy zapleťte do dvou postranních copů. Vlasy uprostřed hlavy rozdělte a zapleťte si na každé straně hlavy cop. Na konci zajistěte gumičkou.

 • Pro přirozenější vzhled prsty povytáhněte a lehce uvolněte prameny v copu.
 • Pro uvolněnější vlny si zapleťte vzadu jeden uvolněný cop, spíše než dva menší.
 • Pro utaženější vlny vlasy rozdělte do tří až čtyř sekcí a každou z nich zapleťte.

Nechte vlasy uschnout. Počkejte několik hodin, nebo si vlasy nechte zapletené přes noc.

Rozpleťte vlasy. Když máte vlasy již suché, odstraňte gumičky a copy rozpleťte. Jemně prsty projeďte mezi vlasy a vytvořte uvolněné, přirozené vlny.
2. ZPŮSOB: Vlny z natáček
Sežeňte si natáčky. Můžete je koupit v drogeriích. Velké natáčky vám vytvoří velké, nadýchané vlny, malé natáčky vám vytvoří malé, krátké vlny.
Po umytí a ošetření vlasů kondicionérem je vysušte ručníkem.
Vlasy pečlivě rozčešte, aby vám v nich nezůstaly knoty
Oddělte malou sekci vlasů. Natočte tuto sekci na natáčku. Připněte k hlavě pinetkou nebo natáčku zajistěte podle pokynů výrobce
Oddělujte malé sekce a natáčejte vlasy na natáčky, dokud nebudete mít všechny vlasy natočené.
Nechte natáčky na hlavě alespoň 3-4 hodiny

Po třech až čtyřech hodinách opatrně sejměte vlasy z natáček. Budete mít úžasné vlny, které vydrží.
3.ZPŮSOB: Utažené vlny z trička

Umyjte si vlasy a ošetřete je kondicionérem jako obvykle. Jemně rozčešte všechny zacuchané vlasy a poté je jemně vysušte měkkým ručníkem. Do vlasů neaplikujte žádné pečující sérum nebo bezoplachový kondicionér.
Nastříhejte tričko na dlouhé pruhy. Začněte u krku a nůžkami odstříhávejte dlouhé pruhy směrem dolů k lemu trička. Pokračujte a nastříhejte co nejvíce dlouhých pruhů. Rukávy vyhoďte, jsou na vytvoření vln příliš krátké.

 • Pruhy látky nastříhejte tak široké, jak široké chcete mít vlny. Pro malé vlny stříhejte pruhy a šířce cca 2.5 cm, pro velké vlny pruhy o šířce 7.5 cm.
 • Pokud nemáte staré tričko, můžete použít i ponožky, kuchyňskou utěrku nebo dokonce papírové sáčky. Ujistěte se však, že tyto pruhy budou o něco delší než vaše vlasy
Zatočte vlasy. Pomocí hřebenu oddělujte malé sekce vlasů. Konec sekce vašich vlasů přiložte na ruh látky a vlasy na něj natočte. Natáčejte vlasy směrem ke kořínkům a zajistěte je uzlíkem tak, že svážete oba konce látkového pruhu, aby vám vlny držely na místě.

 • Pokud si chcete navlnit jen konce vlasů, v polovině natáčení přestaňte a svažte oba konce v místě, kde chcete, aby vaše vlny končily.
 • Vlasy rolujte spíše směrem dolů, než abyste rolovali nahoru. Docílíte tak vln, které se stáčejí od krku dolů, spíše než aby vyčnívaly.
 • Připněte vlasy k hlavě pomocí sponky nebo pírka.
Nechte vlasy uschnout. Počkejte několik hodin nebo i přes noc. Až budete mít vlasy úplně suché, rozmotejte vlasy a opatrně je načechrejte buď prsty, nebo hřebenem se širokými zuby. Pokud chcete utažené vlny, vlasy rozmotávejte opatrně.
4.ZPŮSOB: Drdol z ponožky pro nadýchané vlasy

Připravte si ponožku. Použijte čistou ponožku a odstřihněte z ní prstovou část, cca 4 cm. Ponožku stočte do tvaru donutu
Vlasy si stáhněte do gumičky. Pro tuto metodu byste měly mít suché vlasy. Stáhněte je na temeni do vysokého culíku a zajistěte gumičkou. Poté si vlasy jemně postříkejte vodou, abyste je navlhčily a lépe se vám vytvořily vlny
Umístěte do vlasů ponožku. Vezměte do ruky konce vlasů a protáhněte je ponožkou. Konce vlasů namotávejte rolováním na ponožku z vnějšího okraje. Postupujte s natáčením směrem k hlavě, drdol by měl sám dobře držet u hlavy.
Drdol si nechte přes noc. Ponožku a gumičku odstraňte asi po 6-8 hodinách. Jemně projeďte prsty vlasy, abyste vlny uvolnily
Hotovo. Vaše vlasy by měly být zvlněné. Pokud chcete, mírně je přestříkejte lakem na vlasy
5.ZPŮSOB: Čelenka pro vintage vlny
Umyjte si vlasy a ošetřete kondicionérem jako obvykle. Pokud jste si zrovna umyly vlasy a nechcete si je mýt znovu, jednoduše si je namočte. Jemně je vysušte ručníkem.
Vlasy si rozčeště tak, aby v nich nebyly žádné uzlíky.
Omotejte vlasy kolem čelenky. Zvolte měkkou elastickou čelenku. Je to taková čelenka, která se omotá kolem hlavy celá, aby udržela všechny vlasy z obličeje. Postupujte po sekcích a obtáčejte vlasy kolem čelenky. Jak postupujete, vlasy zajistěte pinetkami. Pokračujte, dokud nebudete mít všechny vlasy omotané kolem čelenky.

 • Kolem čelenky můžete také omotat jen konce pramenů.

Nechte vlasy uschnout. Jděte si lehnout i s čelenkou, aby vaše vlasy přes noc stihly uschnout. Abyste proces urychlily, můžete použít fén na studené nastavení a vlasy vyfénovat

Odstraňte čelenku a zatřeste hlavou. Odstraňte z každé sekce pinetku a rozpusťte vlny. Pokračujte, dokud neuvolníte všechny vlasy. Vlny udržíte na místě, když aplikujete malé množství pěnového tužidla a nakonec vlasy přestříkáte lakem.

6.ZPŮSOB: Jednoduché a lehké vlnky

Namočte si vlasy vodou. Není třeba vlasy pečlivě mýt, pokud je nemáte mastné. Pečlivě pročesejte.

Rozdělte vlasy do dvou sekcí. Každou sekci pevně utáhněte.
Zatočte prameny do postranního drdolu
Jděte spát takto učesaná. Drdoly přes noc uschnou.
Ráno drdoly rozmotejte. Budete mít lehké, přirozené vlny!
7. ZPŮSOB: Zatočené vlny
Poté, co si umyjete vlasy, jemně je vysušte ručníkem a nechte je téměř uschnout. Vlasy by měly být vlhké, ne mokré
Vlasy rozčešte a rozdělte. Udělejte si pěšinku uprostřed a vlasy rozdělte na dvě sekce
Polovinu vlasů zatočte a zamotejte do drdolu na jedné straně hlavy. Použijte malý skřipec nebo pinetky a vlasy přichyťte k hlavě. Pokud nemáte pinetky, postačí vám i gumička. Postup zopakujte i na druhé straně hlavy.
Nechte vlasy uschnout. Bude to trvat asi 4-6 hodin nebo i přes noc.
Až vám vlasy uschnou, sundejte skřipce. Užijte si nedbalé, spirálovité vlny.
 8.ZPŮSOB: Vlny pomocí pírek
Umyjte si vlasy nebo se osprchujte. Poté si vlasy vysušte nebo je nechte volně téměř zcela uschnout. Vlasy musí být stále vlhké, aby se na nich udělaly vlny.
Rozčešte si vlasy. Jakmile máte vlasy téměř suché, důkladně je rozčešte. Aby byly vlny dokonale hladké, budete si muset vlasy pořádně rozčesat.
Rozdělte vlasy na dvě části. Na vrcholu hlavy byste měli mít vlasů nejvíce a na spodu jen málo. Vlasy můžete rozdělit prsty nebo hřebenem.
Pomocí prstů vytvořte vlny. První vlnu vytvoříte tak, že pramen vlasů omotáte kolem prstu. Poté vlnu připevněte k hlavě pomocí skřipečku nebo pírka.

 • Pokračujte, dokud nebudete mít všechny vlasy stočené a připnuté k hlavě.
Nechte si sponky na hlavě, dokud vám vlasy úplně neuschnou. Proces můžete urychlit tak, že si vlasy vyfoukáte fénem. Až budete mít vlasy suché, sundejte si sponky a nechte vlny rozbalit.

 • Vlny můžete projet prsty, abyste je navolnili, ale nečešte je hřebenem.
 • Pokud chcete, zafixujte účes trochou laku na vlasy.

 

Zdroj: https://www.wikihow.cz/Jak-si-navlnit-vlasy-bez-pou%C5%BEit%C3%AD-tepla