Co jíst když máte suché vlasy

Možná se vám to bude zdát jako naprosto jasná věc, a máte pravdu, suchým vlasům třeba dopřát především vodu. Tato tekutina totiž pomáhá přenášet živiny a kyslík do buněk, rozpouštět minerály a další živiny z potravin, které jíme tak, aby byly přístupné pro všechny orgány. Celer a okurka zase obsahují oxid křemičitý, který se postará o to, aby si vaše vlasy udržely potřebnou vlhkost a pružnost.

Co jíst když máte mastné vlasy

Boj s rychle se mastícími vlasy je velmi náročný a nepříjemný. Vítěznou zbraní může být přitom někdy ta najneočekávanější věc. Slunečnicová semena jsou doslova balíčkem obsahujícím vitamíny B2 a vitamin B6, tedy živin důležitých pro regulaci tvorbu kožního mazu. Miska ovesné kaše s přídavkem mandlí na snídani představuje zdravou bombu v podobě vitaminu B a zinku, klíčových stopových prvků pro prevenci mastných vlasů.

Co jíst když vám vypadávají vlasy

Pokud vám začaly vypadávat vlasy, vaše tělo volá po omega-3 mastných kyselinách, zinku, proteinech, železe, vitamínech A a C, selenu. Zkuste jim tedy dopřát potraviny bohaté na tyto živiny – maso, ryby, špenát, ořechy, brokolice, dýně. A nezapomeňte, že vejce jsou na cestě za hustějšími vlasy volbou číslo jedna. Jsou totiž bohaté na bílkoviny, železo, minerály a vitamíny B5 a B12, které jsou zodpovědné za podporu růstu vlasů a tvorby biotinu, který je zahušťuje.

Co jíst když máte šedivějící vlasy

Vitamín B12 je jeden ze životně důležitých vitamínů, protože podporuje tvorbu krve a je nezbytný pro tvorbu DNA. Věděli jste však, že za počátek šedivění vlasů může právě nedostatek tohoto vitamínu? Najdete ho v kysaném zelí, droždí, sóji, sýrech, rybách, vejcích a v drůbeži. A potěšíme všechny, kteří jsou závislí na čokoládě. Ta je totiž přirozeně bohatá na měď, která produkuje melanin ve vlasech. Melanin je zase zodpovědný za tvorbu barviva, což je zásadní při prevenci šedivění vlasů. Vyberte si však raději tmavou čokoládu, která obsahuje méně kalorií a je pro tělo zdravější.

Co jíst když máte lupy

Výzkumy ukázaly, že tvorba lupů je částečně způsobena houbou, které se daří přežít v kvasnicích, mastném a sladkém prostředí. Ne, nebojte se, neznamená to, že se musíte vzdát oblíbených jídel. Jednoduše je jen omezte a přidejte k nim více luštěnin, listových salátů, česnek, zázvor, jablka, banány či oříšky.