1.TIP:  Používejte ten správný šampon a kondicionér. Kudrnaté vlasy mají sklon k vysušování a poletování, je proto důležité volit přípravky, které vlasy nebudou poškozovat. Používejte hydratační šampon a kondicionér bez obsahu sulfátů.

 • Vyhýbejte se také silikonu, který může bránit tomu, aby se hydratace dostávala rovnou do vlasu.
 • Některé šampony a kondicionéry jsou speciálně navržené pro kudrnaté vlasy. Nemusíte nutně používat jeden z nich, ale rozhodně stojí za to, jim dát šanci a přesvědčit se, zda třeba právě pro vaše lokny nebudou prospěšné.
 • Kondicionér, který není třeba smývat, se pro kudrnaté vlasy velmi hodí, protože díky němu zůstanou lokny hydratované a hladké po celý den. Jinak se snažte kondicionér po použití nevymýt úplně, ale trochu ve vlasech ponechat.
 • Nepřehánějte to s množstvím. 1-2 oříšky šamponu a kondicionéru by měly úplně stačit.

2.TIP:  Poslední opláchnutí vlasů dělejte studenou vodou. Tohle je tajemství lesklých vlasů, bez stop krepatění: při mytí vlasů používejte tak studenou vodu, jakou maximálně dokážete snést. Horká voda povrch vlasů namáhá, zatímco studená drobné nerovnosti na povrchu uzavírá, takže lokny budou po uschnutí krásně zářivé

 • Pokud je vám představa studené sprchy nepříjemná, můžete si místo toho vlasy opláchnout v umyvadle, aby vám studená voda nestékala po těle. Nebo si naopak ve sprše můžete vlasy chránit koupací čepicí, aby nepřišly do kontaktu s horkou vodou

3.TIP:  Používejte speciální přípravky na kudrnaté vlasy. Experiemntujte a zkoušejte, ať zjistíte, co funguje na vaše vlasy. Možná postačí obyčejné sérum proti zacuchávání, nebo budete chtít investovat do dražších krémů, které hydratují a zároveň pomáhají účesu držet tvar. Po umytí naneste trochu přípravku do vlhkých vlasů a zapracujte ho hřebenem se širokými zuby od konečků směrem ke kořínkům (tím zabráníte lámání vlasů).

4.TIP:  Pokud je vám představa studené sprchy nepříjemná, můžete si místo toho vlasy opláchnout v umyvadle, aby vám studená voda nestékala po těle. Nebo si naopak ve sprše můžete vlasy chránit koupací čepicí, aby nepřišly do kontaktu s horkou vodou.

5.TIP:  Doplňte gelem pro vytvarování loken – můžete je vyhladit, rozdělit, dodat jim objem. Trochu přípravku naneste na každý jednotlivý pramínek. Až budete hotovi, prohrábněte si vlasy prsty, abyste účes vytvarovali.

6.TIP:  Nechte vlasy uschnout na vzduchu. Nejzdravější způsob, jak usušit vlnité vlasy, je nechat je uschnout samy jen tak. Nesnažte se je drhnout ručníkem, jen je zbytečně polámete a zacucháte.

 • Snažte se nepoužívat fén, pokud se nejedná o zvláštní příležitost. Pro každodenní péči je lepší nechat vlasy uschnout volně na vzduchu, protože to vlasy nepoškozuje.

Kudrnaté vlasy obvykle schnou velmi dlouho, protože jsou husté a silné. Pokud nemáte trpělivost na to, nechat je uschnout na vzduchu, použijte fén s difuzérem, nastavený na co nejnižší teplotu.

7.TIP:  Pokud spěcháte, vysušte si vlasy difuzérem. Nástavec difuzéru rozprostře teplotu rovnoměrně, takže proud vzduchu nebude působit jen na jednu část vlasů. Pracujte postupně se všemi částmi vlasů, vzadu, po stranách a nahoru až ke konečkům. Až budete sušit konečky vlasů, otočte difuzér vzhůru nohama a pod vlasy, a opatrně je nadzdvihněte, abyste jim dodali objem. Pokračujte, dokud vlasy nebudou jen trochu navlhlé, ale ne úplně suché.

 • Když fén nastavíte na vyšší teplotu, kudrny budou lesklejší.

Pokud nechcete drobné kudrlinky, ale spíše měkké vlny, nemusíte vlasy nadzdvihovat difuzérem, raději je lehce natáhněte.

8.TIP:  Dokončete trochou přípravku, který účesku zachová tvar. Použijte středně silný lak na vlasy, aby vám účes vydržel celý den. Držte se dál od přípravků s alkoholem, který vlasy zbytečně vysušuje.

 • Tvar účesu můžete dodat také s pomocí séra nebo vosku
9.TIP:  Nikdy si kudrnaté vlasy nečešte kartáčem. Kartáčování mokrých vlasů je láme a zbytečně namáhá vlasové folikuly. Raději používejte hřeben se širokými zuby. Můžete ho použít i na nanesení kondicionéru, když jste ve sprše. Kartáčování na sucho vlasy elektrizuje a třepí.
10.TIP:  Udržujte si vlasy přes den stále svěží.Pokud si všimnete, že se začaly třepit nebo natahovat, navlhčete je a pak naneste nějaký oblíbený přípravek (krém, pěnu, vosk nebo jiný produkt). Prohrábněte si vlasy prsty, aby vypadaly pořád tak upraveně, jako když jste ráno odcházeli z domu.

11.TIP:  Učešte si zakroucený drdol. Je to variace klasického drdolu, ve kterém vynikne přirozená struktura vašich vlasů. Je to šikovný účes, když nemáte čas trávit hodiny před zrcadlem – potřebujete k němu jen gumičku a několik vlásenek.

 • Začněte se suchými vlasy, které si všechny shrnete na jednu stranu a rozdělíte na dvě stejně silné části (obě stále nechte na jedné straně).
 • Každou část zatočte od kořínků až ke konečkům. Oba prameny by se měly stáčet stejným směrem.
 • Teď vezměte oba stočené prameny a stočte je dohromady na opačným směrem, než jsou zakroucené, pracujte od kořínků ke konečkům. Jinými slovy, pokud jste každý pramen zatočili po směru hodinových ručiček (doprava), „provaz“ z vlasů budete splétat proti směru hodinových ručiček (doleva).
 • Konec pletence zajistěte gumičkou. Nejlepší je gumička podobné barvy, jako mají vaše vlasy, protože v hotovém drdolu bude méně nápadná.
 • Srolujte vzniklý pletenec do drdolu na zátylku, lehce ke straně, a zajistěte několika vlásenkami.

12.TIP:  Chcete bleskově hotový, elegantní účes? Udělejte si rolovanou čelenku. Vypadá to složitější, než to ve skutečnosti je a výsledkem je hezký, romantický účes. Jediné, co budete potřebovat, je elastická čelenka, která vám padne okolo hlavy, a několik vlásenek.

 • Nasaďte si čelenku na hlavu tak, aby těsně přiléhala a na zadní straně obepínala kost, která se klene na zátylku.
 • Zasuňte vlasy do čelenky ve 2,5 až 5 centimetrových pramenech, začněte hned za ušima. Jakmile pramen zasunete, zase ho vrátíte, až z pramenů postupně vznikne rulička. Propracujte se až dozadu, dokud nebudou všechny vlasy zapletené okolo čelenky.
 • Ruličku zajistěte několika vlásenkami, pokud to bude zapotřebí.
 • Nahoře na hlavě bude čelenka normálně vidět

13.TIP:  Učešte si bohatou kaskádu kudrlinek. Je to účes téměř bez práce a přitom se hodí i na slavnostní příležitosti.

 • Všechny vlasy nahrňte na temeno hlavy a hřebenem je uhlaďte vzadu a po stranách.
 • Zajistěte na místě elastickou gumičkou.
 • Posuňte culík dopředu a konečky vlasů zasuňte pod něj. Zajistěte několika vlásenkami, aby lokny držely na místě.
 • Několik pramínků omotejte okolo gumičky, aby nebyla vidět.

14.TIP:  Užijte si bohaté lokny s polovičním copem, zapleteným okolo hlavy. Pokud chcete mít rozpuštěné vlasy, je to báječný způsob, jak jim dodat šmrnc téměř bez námahy.

 • Zaplétejte prameny 2,5 – 5 cm, začněte hned nad svým levým uchem. Nakloňte cop, aby běžel okolo hlavy směrem dozadu a pak ho zajistěte malou, průsvitnou gumičkou.
 • Zopakujte s pramínkem těsně za pravým uchem.
 • Levý copánek namiřte směrem k pravému uchu a zajistěte vlásenkami.
 • Zopakujte totéž s pravým copánkem, překřižte ho přes levý, a konec zasuňte pod něj. Zajistěte několika vlásenkami

 

zdroj:https://www.wikihow.cz/Jak-pe%C4%8Dovat-o-kudrnat%C3%A9-vlasy