Existuje takové množství šamponů a kondicionérů pro muže i pro ženy, že není snadné si vybrat produkty, které pro vás budou vhodné. Musíte se naučit vybrat si šampon a kondicionér pro výš typ vlasů, protože když budete používat ty správné produkty, budete mít krásné a zdravé vlasy. Když si budete vlasy mýt správným způsobem a budete o ně pečovat, budete je mít krásné a lesklé.

 

1. Důkladně si vlasy opláchněte teplou/vlažnou vodou. Než budete na vlasy nanášet šampon, musí být kompletně namočené. Je důležité použít teplou vodu, která otevře vlasové váčky a vlákna. Až budete mít vlasy mokré, začnou se z nich uvolňovat nečistoty a mastnota. Teplá voda také pomůže vlasům absorbovat kondicionér.

 • Než budete na vlasy nanášet šampon, musíte je mít úplně mokré.
 • Používejte vodní filtr, který z vody odstraní hrubé minerály. Díky tomu budete mít vlasy čisté a jemné.

2. Jemně si do kořínků vlasů vmasírujte šampon. Nalejte si trochu šamponu do dlaně a naneste si ho na vlasy. Pokud máte vlasy delší než po ramena, použijte dvojnásobné množství šamponu. Jemně si vlasy třete mezi prsty a zapracujte šampon do pokožky hlavy a do konečků vlasů. Jemně si pokožku hlavy masírujte, ale nepoužívejte nehty. Také si důkladně umyjte vlasy u krku.

 • Postupujte jemně a vyhněte se malým krouživým pohybům, jinak byste si mohli vlasy poškodit, nebo narušit jejich vlákna.

3. Pokud máte delší vlasy, nemusíte si mýt si jejich konečky šamponem. Šampon byste měli nanášet pouze na kořínky vlasů, protože jen tam se vlasy mastí. Na délky a konečky vlasů nemusíte dávat žádný šampon, protože tyto části vlasů jsou většinou vysušené.

 • Pokud se vám ve vlasech usazují stylingové přípravky, jednou týdně si je umyjte speciálním čistícím šamponem.

4. Opláchněte si vlasy a vymačkejte z nich přebytečnou vodu. Důkladně si vlasy opláchněte teplou vodou, dokud z nich nevymyjete veškerý šampon. Prohrabujte si je prsty, abyste z nich dostali přebytečnou vodu. Pokud máte vlasy dlouhé, jemně si je zmáčkněte, aby nebyly příliš mokré a mohli jste na ně nanést kondicionér.


KRÁTKÉ vs DLOUHÉ VLASY

Pokud máte krátké vlasy, naneste si na ně rovnoměrně kondicionér. Můžete použít množství o velikosti mince. Nechejte kondicionér působit dvě a půl minuty a mezitím se můžete oholit, nebo se osprchovat. Pokud máte kondicionér pro normální vlasy, můžete ho používat každý den.

 • Důkladně si vlasy opláchněte vlažnou vodou. Pokud se vám ve vlasech usazují produkty, možná je to proto, že si z nich nevymýváte kondicionér dostatečně.

Pokud máte dlouhé vlasy, naneste si kondicionér pouze na délky a na konečky. Vymáčkněte si do ruky větší množství kondicionéru a naneste si ho na vlasy. Nedávejte ho na kořínky, ale spíše na konečky. U kořínků jsou vlasy přirozeně mastné, takže není nutné na ně dávat kondicionér.

 • Sepněte si vlasy sponkou a sprchujte se. Čím déle necháte kondicionér působit, tím lépe se dostane do vlasů. Sponku si nechejte ve sprše, abyste ji mohli používat při každém mytí.
 • Můžete si vlasy sepnout také gumičkou, ale dejte si pozor, abyste ji neutahovali příliš silně, jinak byste si vlasy poškodili. Nezapomínejte na to, že mokré vlasy jsou nejvíce náchylné k poškození.
 • Můžete si vlasy s kondicionérem schovat také pod koupací čepici.
Pokud máte dlouhé vlasy, nechejte kondicionér působit 10 minut. Pokud se chcete sprchovat co nejrychleji, abyste neplýtvali vodou, nebo máte velmi suché vlasy, nechejte si kondicionér na hlavě ještě 10 minut po sprchování. Můžete si nechat vlasy připnuté sponkou, nebo si je zabalit do ručníku.

Pokud máte dlouhé vlasy, vymyjte si z nich kondicionér studenou vodou. Chladná voda uzavře vlasová vlákna a udrží ve vlasech vlhkost a přirozené oleje. Když si budete vlasy oplachovat vždy jen studenou vodou, budete je mít lesklejší a zdravější.

 • Vymyjte kondicionér z vlasů důkladně. Když vám ve vlasech zůstane, budete je mít mastné a zplihlé.

DŮLEŽIÉ RADY:

1. RADA:

Používejte kondicionér, který se z vlasů nevymývá. Existují kondicionéry určené pro muže i pro ženy. Tyto produkty vám posílí vlasy a zajistí, že budou poddajnější. Po mytí vlasů si kondicionér naneste na vlhké vlasy a nevymývejte ho.

 • Někteří muži tvrdí, že když používají nevymývací kondicionéry, mají poddajnější a jemnější vlasy.

2.RADA:

Pokud máte vlasy kratší než 10 cm, kupte si šampon a kondicionér pro normální vlasy. Tyto šampony jsou nejvhodnější pro 9 z 10 lidí, kteří mají krátké vlasy. Pokud máte ale suchou pokožku hlavy, nebo se vám vlasy příliš mastí, kupte si šampon pro mastné vlasy, nebo šampon proti lupům.

3.RADA:

Pokud máte jemné a zplihlé, nebo mastné vlasy, dodejte jim větší objem. Kupte si šampon pro dodání objemu, nebo šampon, který vlasy zahustí. Tyto produkty dodají vašim vlasům větší objem.

 • Pokud máte mastné vlasy, vyhýbejte se hutným kondicionérům, které by vám je zatěžovaly. Kupte si jemný šampon, který budete moci používat každý den nebo každý druhý den.
 • Pokud máte problémy s mastnými vlasy, můžete mezi mytím používat suché šampony. Jsou určeny i pro muže a zajistí, že budete mít krásné a objemné vlasy, aniž byste si je museli mýt. Suchý šampon je skvělý také pro jemné vlasy, protože jim dodá objem a texturu.
 • Pokud máte mastné vlasy, možná nebudete muset používat kondicionér. Můžete si koupit jemný kondicionér ve spreji, nebo kondicionér s olejem z čajovníku, který absorbuje přebytečnou mastnotu.

4.RADA:

Posilujte vlasy proteinovými šampony. Pokud si vlasy barvíte, nebo si je jinak upravujete, kupte si šampon s přírodními extrakty ze sóji, nebo s hedvábnými aminokyselinami. Pánské šampony většinou tyto přísady neobsahují, ale nemusíte se stydět koupit si šampon pro ženy, pokud máte barvené vlasy a chcete prodloužit trvanlivost své barvy. Kupte si šampon, který ochrání barvu, nebo používejte jemné šampony pro děti, které vlasy nezatěžují. 

 • Kondicionér si nanášejte pouze na konečky a délky vlasů. Vlasy obsahují dostatek přirozených olejů a na kořínky si kondicionér nemusíte dávat.
 • Vyhýbejte se kondicionérům se silikony, které vysušují vlasy. Měli byste si kupovat produkty, které vám zachovají barvu. Nemyjte si také vlasy každý den, abyste si barvu nevymyli.

5.RADA:

Najděte si šampon, který vám zjemní a uhladí kudrnaté nebo příliš husté vlasy. Kvalitní šampony na husté a kudrnaté vlasy obsahují olej z pšeničných klíčků, makadamový nebo mandlový olej, nebo bambucké máslo. Používejte také šampony s glycerínem, nebo silikonem, který vlasy hydratuje.

 • Můžete si pravidelně dělat zábaly s horkým olejem, abyste měli poddajnější vlasy.
 • Při každém mytí používejte hloubkově hydratační kondicionér.

6.RADA:

Pokud máte suché nebo krepaté vlasy, používejte krémové hutnější šampony. Kokosový, arganový, hroznový, nebo avokádový olej se skvěle hodí pro suché vlasy. Používejte při každém mytí také ultra hydratační kondicionér.

 • Můžete používat také šampon pro suché nebo barvené vlasy, který vám uhladí suché a krepaté vlasy, protože jim dodá vlhkost.

7.RADA:

Pokud trpíte lupy, střídejte šampony, které používáte. Tímto způsobem se lupů zbavíte nejsnadněji. Střídejte šampony s kyselinou salicylovou, zinkem a sulfidem selenu, abyste se lupů zbavili. Měli byste střídat také běžné šampony a hydratační šampony, zejména pokud máte vysušenou pokožku hlavy.

 • Pokud se vám loupe pokožka hlavy, opláchněte si po mytí vlasy roztokem z jablečného octa, abyste se zbavili bakterií.

 

zdroj: https://www.wikihow.cz/Jak-si-m%C3%BDt-vlasy