OKAMŽITÁ POMOC:

1.TIP: Používejte produkty určené speciálně pro váš typ vlasů. Polétavé vlasy vznikají tak, že se vlasy příliš vysuší. Čím jsou vlasy sušší, tím více statické elektřiny se v nich vytváří. Na většinu vlasů funguje sérum na bázi silikonů, které vlasům dodá hydrataci, lesk a pružnost. Pokud problém s elektrizujícími vlasy chcete jednou provždy vyřešit, zamyslete se nad tím, jaký typ vlasů máte, a používejte přípravky určené přímo pro vás:

  • Lak určený pro boj s polétavými vlasy je nejlepší pro jemnénormální vlasy. Lehké přelakování by mělo elektrizování vyřešit, aniž byste přišli o přirozený vzhled vlasů.
  • Lehké krémy určené k uzamčení hydratace ve vlasech se nejvíc hodí pro hustší vlasy. Použijte pouze malé množství krému, většinou to úplně stačí. Krém si důkladně rozetřete v dlaních a potom naneste do vlasů.

2.TIP: Statické elektřiny se také můžete zbavit pomocí ubrousku do sušičky bez vůně. Aspoň už víte, k čemu ty ubrousky vlastně jsou. Umí totiž skvěle zamezit vzniku statické elektřiny, a pokud vám nevadí je použít, snadno tak problém s polétavými vlasy vyřešíte. Je to perfektní způsob, když zrovna spěcháte.

3.TIP: Přejeďte si po vlasech kostkou ledu. Tohle samozřejmě nepomůže, když už jste ve třídě nebo v kanceláři, ale pokud jste doma, můžete se tak polétavých vlasů lehce zbavit. Jednoduše vezměte kostku ledu a přejíždějte jí po všech pramenech, které elektrizují (tedy po vlasech, které jsou příliš suché). Studená voda vlasy zkrotí a díky ní si vlasy vlhkost lépe udrží uvnitř.

4.TIP: Požijte malé množství nemastného krému na ruce nebo tělového krému. Stejně jako u ubrousků do sušičky by vás pravděpodobně nenapadlo, že hydratační krém se může také používat na vlasy. Zkuste si ale trochu rozetřít po dlaních a nanést do vlasů. Soustřeďte se přitom na problémové části účesu. Myslete na to, že problém s polétavými vlasy je způsoben tím, že jsou vlasy moc suché, a tak hydratační krém je krok správným

DLOUHODOBÉ ŘEŠENÍ:

1.TIP: Pokud vás trápí elektrizující vlasy, místo hřebene si vlasy občas pročešte jen prsty.Méně tření znamená méně statické elektřiny. Když budete vlasy pročesávat jen prsty, snížíte tak tření, zatímco používáním hřebenu ho může zvýšit. Čím více statické elektřiny a tření, tím více budou vlasy elektrizovat.

2.TIP: Používejte šampon, který je určen na vlasy se sklony ke krepatění, a nezapomínejte na kondicionér. Pár připomínek k používání šamponu a kondicionéru, chcete-li se zbavit polétavých vlasů:

  • Vlasy si nemusíte mýt každý den. Když budete vlasy mýt každý den, riskujete, že se vysuší. Pokud nepracujete v prostředí plném mastnoty nebo špíny a pokud vlasy opravdu zoufale nepotřebují očistu, zkuste si je mýt jenom jednou za dva nebo tři dny.
  • Při mytí používejte šampon proti krepatění. Šampony proti krepatění obsahují hydratační látky jako aloe vera, které zajišťují, aby se vlasy nevysušily. Při nanášení šamponu se hlavně snažte vyčistit vlasovou pokožku a zbytečně nevysušujte konce.
  • Po každém mytí naneste kondicionér. Kondicionér vlasy chrání před vysušením, poletováním a roztřepenými konečky. Při nanášení kondicionéru se soustřeďte hlavně na konce.

3.TIP: Naneste do vlasů speciální nesmývatelné přípravky. Hledejte výrobky, které ve složení mají uvedeno „kvartérní“ nebo „amin“, protože vedou elektřinu lépe než přípravky na bázi alkoholu nebo silikonu. Když produkty lépe vedou elektřinu, znamená to, že vám budou vlasy méně elektrizovat.

Zdroj: https://www.wikihow.cz/Jak-se-zbavit-elektrizuj%C3%ADc%C3%ADch-vlas%C5%AF