1.KROK:

Vyberte si pilník. Papírové pilníky patří mezi nejrozšířenější a nejlevnější pilníky a jednoduše se s nimi piluje. Prodávají se v různých hrubostech. Čím nižší je číslo, tím je pilník hrubější a tím více nehtu najednou odstraní. Pokud máte zdravé, přírodní nehty, zkuste si pořídit pilník o hrubosti 220–300.

 • Papírové pilníky jsou levné, ale dlouho nevydrží.
 • Snažte se vyhnout kovovým pilníkům, které mohou způsobovat lámání a třepení nehtů.

2. KROK:

Vypilujte si zlomený nehet a co nejdříve navštivte Vaši manikérku pro profesionální a kvalitní výsledek.

3. KROK:

Rozhodněte se, jaký tvar nehtů chcete mít. Než si začnete pilovat nehty, musíte se rozhodnout, jaký tvar nehtů chcete. Existuje pět základních druhů tvarů: ovál, čtverec, zaoblený čtverec, kruh a mandle (popřípadě špička). Každý tvar si vytvoříte pilováním od stran směrem ke středu, přičemž se budete řídit tvarem nehtové kůžičky. Níže si můžete přečíst, jaké jsou rozdíly mezi pěti základními tvary nehtů:

 • Ovál. Ovál je základní tvar, který se hodí pro krátké nehty a snadno se udržuje. Tento tvar je na vršku zakulacený a dává nehtům zaoblený tvar.
 • Čtverec. Čtvercový nehet má lehce zakulacené hrany a plochý vršek. Nehet tak získá čtvercový (respektive obdélníkový) tvar.
 • Zaoblený čtverec. Jak název vypovídá, tento tvar není tak zakulacený jako ovál a zároveň není tak rovný jako čtverec. Tenhle zaoblený tvar je ideální pro nehty se širokým nehtovým lůžkem, protože je zakulacený, ale pořád si udržuje částečně čtvercový vzhled.
 • Kruh. Kulatý nehet je více zakulacený než oválný. Strany takového nehtu jsou zakulacené, včetně vrchní části.
 • Mandle/špička. Tohle je extrémnější verze kulatého nehtu. Špičatý nehet nemá rovnou nebo zakulacenou hranu, ale obě strany se setkávají v jednom špičatém bodě. Tento tvar dává nehtům dramatický vzhled, ale vyžaduje náročnější údržbu.

4. KROK:

Umyjte si ruce. Před pilováním nehtů byste si měli ruce pořádně umýt mýdlem a vodou a odstranit jakoukoliv špínu za nehty. Pokud máte nehty nalakované, nemusíte si je odlakovat, naopak se vám nalakované nehty budou lépe pilovat.

5. KROK:

Ruce si pečlivě osušte. Po umytí rukou si nehty pořádně osušte, aby nezůstaly ani trochu vlhké. Nehty si nepilujte, pokud máte vlhké ruce nebo pokud jste si zrovna dali koupel. Povrch nehtů by měl být suchý a pevný, abyste si nehty při pilování nepolámali.

6. KROK:

Nehty si zapilujte. Nehty pilujte od vnějších stran směrem dovnitř ke středu nehtu. Každou stranu tedy pilujte směrem dovnitř, ale nepřejíždějte pilníkem sem a tam. Když budete po nehtu přejíždět, místo toho abyste ho pilovali jedním směrem, mohli byste si nehty roztřepit a polámat. Každou stranu nehtu pilujte krátkými rovnými tahy. Během pilování pilníkem tvarujte požadovaný tvar. Pokud chcete hranu nehtu zakulatit, musíte při pilování pilník naklonit. Chcete-li dosáhnout čtvercového tvaru, držte pilník rovně.

 • Pilujte pevně, ale ne příliš silně. Pokud na nehty budete moc tlačit, mohli byste si nehty poškodit.
 • Pokud chcete mít nehty pěkně hladké, začněte hrubým pilníkem a nakonec použijte jemný pilník.
 • Jakékoliv nerovnosti zapilujte hrubší stranou pilníku.
 • Když si nehty dopilujete, můžete pilníkem odstranit přebytečnou kůži pod nehty.

7. KROK:

Nehty si vyleštěte (volitelné). Díky tomu budou hladší a lesklejší.

8. KROK:

Zkontrolujte, jak nehty vypadají. Pokud jste si nehty zapilovali správně, neměli byste mít okousané nebo potrhané okraje. Můžete to otestovat tak, že nehty přejedete po kousku látky. Pokud se nehet nějakou částí o látku zachytí, ještě ho trochu dopilujte.

Nejlepší je mít profesionální péči, ta je nenahraditelná. Správná manikérka Vám dokáže vypilovat pořádně nehty, které budou zdravé a pevné.

 

Zdroj: https://www.wikihow.cz/Jak-pilovat-nehty